Ogłoszenia duszpasterskie
lesisko.katolik.bielsko.pl
25.X.2020 r.
Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

Wprowadzenie do liturgii.
Co roku w ostatnią niedzielę października obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz kościół został poświęcony 14 lutego 1945 roku. W dniu dzisiejszym myślimy o początkach życia religijnego, które rodziło się w tej świątyni. To tu przychodzimy z naszymi troskami, szukamy pocieszenia i ciszy. To w tej świątyni przyjmujemy sakramenty święte i wielbimy Boga za łaski jakich doświadczamy. Bogu niech będą dzięki za budowniczych tej świątyni, za kapłanów którzy ją budowali i w niej pracowali. Bogu niech będą dzięki za tę żywą świątynię naszej parafii która tu przychodzi na modlitwę. Jezus powiedział: „Świątynia Boga jest święta i wy nią jesteście.” Każdy udział we Mszy św. jest uświęceniem świątyni naszego serca.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na działalności charytatywną Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
 1. Zapraszamy dzisiaj na Różaniec św. o godz. 17.30.
 2. Do czytania polecamy prasę katolicką. Jest: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny nowy numer, Zwiastun. Przed kościołem są do nabycia kalendarze na nowy rok w cenie 10 zł.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystości Wszystkich Świętych. W dniu Wszystkich Świętych oraz przez cały tydzień odmawiać będziemy Różaniec św. za zmarłych zalecanych. Zalecki lub wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W dzień Wszystkich Świętych nie będzie procesji na Cmentarzach. Za tydzień w niedzielę modlić się będziemy za zmarłych zalecanych przed każdą Mszą św.
 4. Można zamawiać intencje Mszy św. na nowy rok.  
 5. Bardzo prosimy by poinformować parafię o śmierci kogoś bliskiego w niedzielę, by ustalić termin spotkania w poniedziałek w celu załatwienia wszystkich spraw dotyczących pogrzebu.  
 6. Dwudziestu czterech uczniów klas VIII rozpoczęło przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku. Uczniowie otrzymali indeksy z którymi będą brali udział we Mszy św. niedzielnej oraz w nabożeństwach potwierdzając po ich zakończeniu swoją obecność.
 7. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.  
 8. Przed nami ostatni tydzień modlitwy różańcowej. Różaniec św. odmawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 8.00 prowadzą Róże Różańcowe oraz wieczorem o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 17.30.
 9. Chrzty i Roczki będą 15 listopada, 20 i 25 grudnia o godz. 12.00.
 10. Msza św. w intencji Róż Różańcowych oraz wszystkich zmarłych z tej wspólnoty zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00 rano.
 11. Wszystkim obchodzącym urodziny, imieniny, rocznice małżeńskie czy jubileusze dzisiaj lub w najbliższym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia.