Wiadomości
lesisko.katolik.bielsko.pl
W sobotę 14 stycznia odbyło się w naszyej parafii spotkanie opłatkowe dla obecnych i byłych ministrantów i lektorów.

Już po raz kolejny ministranci naszej parafii i ich rodzice, a także ministranci z wcześniejszych lat, którzy posługiwali w naszym kościele wiele lat temu, spotkali się na wspólnej Eucharystii i łamali się opłatkiem na spotkaniu przy stole.
Słowo na kolejny rok ministranckiej formacji skierował do nich ks. proboszcz Marian Frelich, który przypomniał znaczenie tej posługi dla dobrego chrześcijańskiego życia.
- Dokonało się w waszym życiu to, o czym mówi dzisiejsza Ewangelia: Jezus was zobaczył, podszedł do was i powiedział tak, jak powiedział do Lewiego: "Pójdź za Mną!". I zostawiliście wszystko, i poszliście za Chrystusem. I poszliście z domu do ołtarza. Wyszliści od swoich codziennych zajęć do tego, co Boże. Wielu waszych rówieśników jeździ teraz na nartach, gra w piłkę na sali gimnastycznej czy siedzi przy komputerze i patrzy na niesamowite rzeczy, które można na szklanym ekranie zobaczyć - a wy jesteście w kościele - mówił ks. Frelich i podkreślał:
- Ten wybór, którego dokonaliście, wybierając Chrystusa, to najmądrzejszy wybór w waszym życiu. Gdybyście zapytali tych starszych panów: ministrantów-seniorów, nikt z nich nie powiedziałby, ze żałuje. Cieszą się i wspominają młodzieńcze lata, które spędzili przy ołtarzu, służąc Bogu. Bo służba przy ołtarzu zobowiązuje do pięknego świadectwa życia.
Po zakończeniu Mszy Świętej dalszy ciąg spotkania odbywał się w salce, gdzie przy pysznych ciastach przygotowanych przez mamy ministrantów wszyscy uczestnicy spotkania wymieniali sie doświadczeniami i wspomnieniami.